זוג עם מחשבות

דייטים מוקדשים לניסיון ליצור קשר משמעותי, לתהייה על אופיו של זה שיושב מולך, ולהחלטה מורכבת "האם זה האדם שאתחייב אליו לתקופה ארוכה?"

אכן משימה לא פשוטה. לעיתים קרובות את תוהה "איך יהיה הסקס איתו/איתה?"

גילה ברונר (סקסולוגית עם ניסיון עשיר בטיפול באכזבות מיניות של צעירים/ות הנמצאים/ות בעולם הדייטים) מציעה סדרת טיפים מיוחדים שירמזו על איכות הסקס הצפוי, כבר מהפגישות הראשונות.

*הערה: למרות שהטיפים כתובים בלשון נקבה, כל הנאמר רלבנטי לגברים, לנשים ולמה שביניהם

8 טיפים שירמזו לך, כבר מדייט ראשון, איך יהיה הסקס:

1. להתבונן איך מקשיבים

האם הוא מקשיב לסיפור שלך? מתבונן בך? מתעניין באמת במה שעובר עלייך? רוצה לדעת עליך ועל מה שאת חושבת?
אם לא – יש סיכוי שגם בסקס את לא תהיי חשובה. לפעמים זה מבלבל - הוא משקיע בגירוי שלך, מנסה להיות יעיל ולהביא אותך לסיפוק. אבל, אלה שלא קשובים, ברוב המקרים מתאמצים לענג אותך מתוך רצון להישג מיני ולכיבוש נוסף, שיירשם ברשימת ההצלחות שלו.

2. שימי לב לעיניים

האם הוא מסוגל להשיר מבט בזמן שיחה? האם נוצרת הרגשת קרבה ונינוחות?
מי שלא נוח לו להסתכל בעיניים רומז שלא נוח לו להתקרב, יש שם משהו סגור, מתבייש, מעוכב. יש סיכוי שתחושי קושי ביצירת קשר אינטימי פתוח ונעים עם פרטנר כזה.

3. הוא לא מפסיק לזוז

בן זוגך לדייט מתופף עם האצבעות או מרעיד את הרגל. הוא משועמם או חסר סבלנות, יתכן שגם מתוסכל. אלה תכונות בעייתיות בקשרים אינטימיים ובסקס.

4. יד על הפה

רוב הזמן היד שלו מונחת על הפה- נכון, הוא מסתיר משהו, הוא לא ישר, מתקשה להיות ישיר פתוח והוגן. תני לו צ'אנס - אולי הוא פשוט מתבייש מאוד.

5. הוא מנסה להרשים יותר מדי

כל מה שתגידי, הוא יראה לך שהוא יותר טוב. למשל, ספרת על טרק שעשית בגליל, והוא יגיד: "זה כלום, אני עשיתי טרק באלפים, חוויה מדהימה". את תספרי על הצלחה בעבודה והוא יראה לך כמה הוא יותר מוצלח. גם בסקס – הוא תמיד יודע יותר טוב ממך מה נשים אוהבות, הוא יראה לך איך ומה ומתי. כאשר את תגידי שזה לא מתאים לך- הוא יענה, "עם כל האחרות זה עבד נהדר. אצלך משהו לא תקין".

6. הוא פולש לטריטוריה שלך

אתם יושבים בשולחן והוא משתלט עליו, שם את הכוס שלו קרוב מדי אליך, מקרב את היד או הגוף (כאשר עדיין אתם בדייט של הכרות). אדם כזה יתקשה לכבד את הטריטוריה שלך בסקס: ייצמד יותר מדי, יפלוש לפה שלך בנשיקה צרפתית כאילו הוא כבש שטח חדש, וימצא תנוחות שייקחו לך את האויר. 

7. האופן שמתייחס לנותני שרות

שימי לב לאופן שהוא מדבר למלצר/ית, לשומר בכניסה, או לנותני שרות אחרים. הגישו לו קפה וטיפה נשפכה על השולחן או על המכנס, שכחו להביא מלח או קטשופ. שימי לב לתגובה- שחצנות, כעס בלתי נשלט, התפרצות לא מידתית- זה האופי האמיתי. יהיה לו קשה לפרגן לך בסקס, כאשר תגעי, תזוזי, תנשמי, תבקשי משהו שלא מתאים לו.

8. אם את לא בטוחה – קבעי דייט נוסף 

תעקבי אחרי ההתנהגויות האלה. רוב האנשים, פרט לשחקנים מקצועיים ולאנשי מוסד, לא מסוגלים להסתיר קווי אישיות בסיסיים שלהם, והיא נחשפת באופן מילולי או התנהגותי.

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בכירה בטיפול מיני
לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113