פעילויות המרכז

מי שפיר בדיקות ניפט וסקר גנטי

מרכז רפואי דניאלי מציע לך את כל הבדיקות המתקדמות והשרותים להם את נזקקת במהלך הריונך:

בבדיקת מי השפיר ניתן לאתר מחלות גנטיות ו\או מומים בעובר לדוגמת תסמונת דאון ועוד, והיא מתבצעת בסוף שבוע 16 עד שבוע 22.6. מי השפיר מכילים תאים השייכים לעובר אשר אותם ניתן לבדוק במעבדות ולקבל מידע גנטי חשוב. מהלך הבדיקה הינו החדרת מחט דקה לבטן ושאיבת נוזל מי השפיר מהשק. מיקום החדרת המחט נקבע באמצעות שימוש באולטרסאונד וזאת על מנת לא לפגוע בעובר. הבדיקה מומלצת לנשים שקיים חשש אצלן למחלה תורשתית, סיכון לתסמונת דאון, תוצאת בדיקת אולטרסאונד לא תקינה ועוד. קיימים מספר מצבים בהם הבדיקה תמומן על ידי משרד הבריאות ויש לבדוק את תנאי הזכאות - ניתן להתייעץ עם צוות המרפאה בנוגע לכל המידע הדרוש. קיימת האפשרות להוסיף צ'יפ גנטי (לא דרושה בדיקה נוספת) - אשר מרחיבה את המידע מבדיקת הקריוטיפ הרגילה בנוגע למחלות גנטיות ומומים בעובר, האפשרות קיימת בעלות פרטית או אם נקבע צורך ע"י גנטיקאי.

סקר גנטי מורחב בפיתוח ישראלי ומותאם למאפיינים הגנטיים של האוכלוסיה בישראל. באמצעות הבדיקה ניתן להעריך את גורמי הסיכון לליקויים גנטיים שייתכן ויעברו בתורשה וכך לפעול בהתאם. הסקר המורחב מכיל רשימה הכוללת מעל 250 מחלות ו850 מוטציות ושינויים גנטיים שמשמעותם ידועה לנו נכון להיום. הבדיקה מתבצעת אצל גנטיקאי או גינקולוג וכוללת הסבר לתהליך. הבדיקה פשוטה ולא כואבת הכוללת בדיקת דם פשוטה שממנה נאספת דגימת ה-DNA. המעבדה אליה נשלחת הבדיקה נקראת AMG Lab אמריקן מדיקל ג'נטקיס - מעבדה גנטית מתקדמת טכנולוגית וחדשנית מבין המובילות בעולם הממוקמת בהרצליה. תוצאות הבדיקה מפוענחות בצורה מקיפה על ידי גנטיקאים ורופאים. במקרה של תשובה חיובית לנשאות של תסמונת גנטית כלשהי תקבלו הנחיות להמשך בירור וטיפול על מנת להערך בצורה הטובה ביותר להריון. הבדיקה הינה בעלות פרטית ומאפשרת בדיקת יחיד או בדיקה זוגית. ניתן לברר על החזרים מול חברות הביטוח והפוליסות האישיות השונות על תחום הבדיקות הגנטיות. הבדיקה מאושרת על ידי משרד הבריאות.

בדיקת דם NIPT מתקדמת לנשים בהריון של חברת פרגניקר Pregnicare המזהה כמעט 100 תסמונות שונות כולל תסמונת דאון. הבדיקה מתבצעת משבוע 10 (ניתן להבדק עד סוף ההריון אך מומלץ עד שבוע 24). הטכנולוגיה המתקדמת של בדיקות NIPT מאפשרת לבצע לאם בדיקת דם פשוטה (המתבצעת במרפאתנו) וממנו לבדוק ולזהות אם קיימים פגמים כלשהם בעובר. דבר זה מתאפשר מכיוון שדם האם מכיל חומר גנטי ששייך לעובר הנקרא DNA דנ"א עוברי. הבדיקה נשלחת למעבדה מיוחדת בשם BGI מהמעבדות המתקדמות והמנוסות בעולם בתחום. בדיקת NIFTY המורחבת בודקת 23 כרומוזומי העובר ומקיפה ביותר ומזהה קרוב ל- 100 תסמונות ובינהם תסמונת דאון (טריזומיה 21), תסמונת אדוארדס (טרימוזיה 18), תסמונת פטאו (טריזומיה 13), תסמונות של כרומוזומי המין, חסרים דופליקציות ועוד. בדיקת ה - NIFTY נחשבת לאחת הבדיקות המדויקות מסוג זה בעולם ואיננה מסכנת את האם או העובר. התשובות מתקבלות בדרך כלל כ - 10 ימים לאחר ביצוע הבדיקה. הבדיקה הינה בעלות פרטית אך חלק מקופות החולים והביטוחים הפרטיים מעניקים החזר ומשתתפים בעלות (לפעמים עד 75%) - על הנבדקת יש לבדוק באופן פרטני מול הגורם הרצוי אם קיים החזר ואם כן מהו גובהו.

מרכז דניאלי לאולטרסאונד בהריון, הינו מהמובילים לבדיקות השונות לקביעת תקינות ההריון בשלבים השונים. בעזרת מכשור מתקדם וצוות רופאים מהבכירים בישראל הכולל את ד"ר ליאת גינדס, ד"ר דורון רוזן וד"ר עופר מרקוביץ' ניתנת לך האפשרות לבצע את בדיקת השקיפות העורפית, סקירת המערכות המוקדמת והמאוחרת, סקירת מערכות שלישית, אקו לב עובר, סקירת מערכות מכוונת ועוד.

 

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים
בנושא: מי שפיר בדיקות ניפט וסקר גנטי
אנא מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי
{{ errText }}
פנייתך התקבלה ותטופל בהקדם!